Hasanpaşa Su Kaçağı

Su Kaçağı Hasanpaşa

Hasanpaşa Su Kaçağı

Su kaçağı tespiti Hasanpaşa olarak mekanik tesisat Su kaçağı tespiti Su kaçağı tespiti Hasanpaşa su kaçağı bulma alanında uzman ve genç kadrosuyla günümüz tesisat teknolojisi takip ederek siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz. Su  kaçağı  Hasanpaşa olarak ilkemiz kaliteden ödün vermeden, uygun fiyat kalifiye personelimizle vermektedir. Su kaçağı bulma en gelişmiş modern bilgisayarlı cihazlarla su kaçağı tespiti için ,doğru cihazlarla temiz su kaçağı için, ayrı atık su kaçağı için ayrı, su kaçak bulma cihazlarının rolü büyüktür. Deneyimli kadrosu geniş servis ağıyla su tesisatı, kalorifer,su kaçağı kombi  Hasanpaşa su kaçakları sorunları için 0533 547 11 58 telefondan . Günün her saatinden ulaşabilirsiniz. Su kaçakları için çözüm ortağınız istediğiniz zaman Su tesisatçınız Burada. 

Su Kaçağı

Modern yaşam alanlarında, cafelerde, evimizde, iş yerlerimizde en çok yaşanan sıkıntılardan biri de su kaçağıdır. Bu su kaçakları tesisat borularının geçtiği her yerde yapılan işçilik hatalarından meydana gelir. Oluşan su kaçaklarının ilk akla gelen nedeni nedir? Şöyle sıralayabiliriz: Su tesisatını yapan su tesisatçısının işe tam olarak önem vermemesi ve uygulamalarının yeterli yapmamasından dolayı, ısıtma makinesinin termostatının sağlıklı çalışmaması, kullandığı ısıtma lokmalarının teflonlarının aşınması, uygulamayı yapan ustanın boruların cinslerine göre ısıtma sürelerine uymaması gibi nedenlerdir. Su kaçağını sadece tesisatçıya ve uygulama hatalarına bağlamak doğru değildir. Orantılarsak %90’ı işçilik, kalan %10 ise kullanılan malzemelerin hatalarındandır. En çok da malzeme hatası depolama aşamasında saklama koşuludur. Bir de fabrika hatalarıdır.

Su Kaçağı Bulma

Konutlardaki su kaçağı tespiti çeşitli yollarla yapılır. Eski ustaların dediği gibi bir keser sapı, bir tornavida ya da su kaçağının geldiği yeri takip ederek su kaçağı tespit edilir. Bu şekilde su kaçağı tespiti artık yok denilecek kadar azdır. Bu yöntemler yerini artık modern cihazlara bırakmıştır. Bu cihazlar temiz su atık su sistemine göre değişir. Atık sulardaki kaçaklar görüntüleme makineleri ile yapılır. Temiz sudaki tespit ise öncelikle pompa ile test edilerek daha sonra dinleme cihazı ile kaçağın yeri tespit edilerek bir ya da iki fayans kırılıp tamiri yapılır. Bunların yanında bir de termal kamera vardır. Bu cihaz suyun ısı değişikliğinden faydalanıp tesisatın geçtiği bölgeleri ve kaçağı bulur.

Evinizde buluna sıcak su temli cihazlarını emniyet vanaları vardırlar. Bu vanalar ıslak zeminler su akmasın diye bir tahliye borusu ile atık su tesisana verilir. Bunun anlamanın yolu bu sistemi kontrol edilir. Bazende yüksek ısıda olur su kaçağı onun da testi yapılmalıdır. Bunda tespit kullanım ve takiple su kaçağı tgespiti yapılıur.