Çiftehavuzlar su kaçağı

Çiftehavuzlar Su Kaçağı 

Su kaçağı tespiti Çiftehavuzlar olarak mekanik tesisat Çiftehavuzlar su kaçağı bulma alanında uzman ve genç kadrosuyla günümüz tesisat teknolojisi takip ederek siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz. Su  kaçağı Çiftehavuzlar olarak ilkemiz kaliteden ödün vermeden, uygun fiyat kalifiye personelimizle vermektedir. Su kaçağı bulma en gelişmiş modern bilgisayarlı cihazlarla su kaçağı tespiti için ,doğru cihazlarla temiz su kaçağı için, ayrı atık su kaçağı için ayrı, su kaçak bulma cihazlarının rolü büyüktür. Deneyimli kadrosu geniş servis ağıyla su tesisatı, kalorifer,su kaçağı kombi Çiftehavuzlar su kaçakları sorunları için 0533 547 11 58 telefondan . Günün her saatinden ulaşabilirsiniz. Su kaçakları için çözüm ortağınız istediğiniz zaman Su tesisatçınız Burada.

Su kaçağı

Su kaçağı günümüzde oluşması genelde her zaman aynı sorundur. Bu nasıl derseniz genellikle sıcak su hattından oluşmaktadır. Bunun nedeni ise genelde ustalık hatasıdır. Fazla ısıda yada düşük ısıda yapılan kaynaklar sonucunda ortaya çıkan işleme su kaçağı oluşumu denilebilir. Zamanında değiştirilmeyen lokmalarla kaynak yapılması da su kaçağına neden olabilir. Yapılan kaynaklar fazla yada az basılırsa fazla basıldığı zaman daralma yaparak su ilerlemez. Az basıldığı zaman da zamanla genleşerek patlama yapar ve su kaçakları meydana çıkar. Diğer bir su kaçak oluşumu ise atık su giderlerinden meydana gelmektedir. Atık su giderleri yapılırken contasız pimaş takma yada contanın sıyırması gibi nedenler su kaçaklarına yol açabilir.

Su kaçağının oluşumu: 

Su kaçağı tespiti nasıl yapılmalıdır: Öncelikle su kaçağı olan bölgeye gelen usta bir araştırma yapmalıdır. Su kaçağının nereden kaynaklandığını tahmini olarak kafasında öncelikle tespit etmelidir. Bu ne anlama gelir, su sızıntısının ıslak zeminlerden mi dış cepheden mi geldiğine karar vermelidir. Bu bilgi doğrultusunda sisteme bir test aparatı olan manometreyi bağlayarak su kaçağının temiz suda mı atık su tesisatında mı olduğunun öncelikle analizi yapılmalıdır. Bu doğrultuda su kaçağını araması gereklidir. Eğer su kaçağı temiz su tesisatında ise test pompası ile sisteme belli bir basınç ile su vererek su kaçağını bulmalıdır. Eğer su kaçağı atık su tesisatında ise kanal görüntüleme makinesi ile kanal görüntüleme makinesi ile görüntülemelidir. 

Bu su kaçağının nasıl tespit edilmelidir. Bir kere evdeki sıcak su sistemi nasıl bir tresisatdır .öncelikle bunu bilmeliyiz. Sıcak su sistemi merkezi ise zaten onun su saati ayrıdır.kombi yada şohpen ise soğuksu grirş vanası kapatılıp su saati kontrol edilmelidir. Bu test süresi  birkaç dakki beklenmelidir. Bu test süresi beş dakidır.