Acıbadem Su Kaçağı

Acıbadem Su Kaçağı

                              Acıbdem Su Kaçağı

Su kaçağı tespiti Acıbadem olarak mekanik tesisat Acıbadem su kaçağı bulma alanında uzman ve genç kadrosuyla günümüz tesisat teknolojisi takip ederek siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz. Su  kaçağı Acıbadem olarak ilkemiz kaliteden ödün vermeden, uygun fiyat kalifiye personelimizle vermektedir. Acıbadem su kaçağı bulma en gelişmiş modern bilgisayarlı cihazlarla su kaçağı tespiti için ,doğru cihazlarla temiz su kaçağı için, ayrı atık su kaçağı için ayrı, su kaçak bulma cihazlarının rolü büyüktür. Deneyimli kadrosu geniş servis ağıyla su tesisatı, kalorifer,su kaçağı kombi Acıbadem su kaçakları sorunları için 0533 547 11 58 telefondan . Günün her saatinden ulaşabilirsiniz. Su kaçakları için çözüm ortağınız istediğiniz zaman Su tesisatçınız Burada.

Su Kaçağı

Islak zeminlerdeki gözle görülen ve görünmeyen sıva altındaki su tesisatındaki sızıntılara su kaçağıdenir. Su kaçağı genellikle boru ek yerlerin birleşim noktalarında meydana gelir. Ya da dışarında bir darbe, matkapla çivi darbesiyle oluşmaktadır. Su kaçağının oluşumunda %90  işçilik hatası %10 malzemelerden kaynaklanmaktadır. Özellikle plastik borularda kaynak paftalarından eski olması yeterli ısıda kaynak yapılması su kaçağının başlıca nedenlerindendir. Su kaçağı yaşam alanlarımızda sıkça karşımıza sorunlardandır. Su kaçağı  tesisat ,kalorifer tesisatı,ve atık su tesisatların sıkça karşımıza çıkmaktadır. Bazı su kaçakları tespiti basittir. Bunalar gözle görülen kaçaklarıdır. Bunların tamiri kolaydır. Esas zor olanın sıva altından geçen su tesisatlarında oluşan su kaçağını tespit edilmesidir.

Su kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespitini birkaç yöntemi vardır. Bunlar izleyerek, görerek, cihazla su kaçağı tespiti yapılır. İzleyerek su kaçağı tespiti adı üstünde suyun geldiği noktayı takip ederek diğer bir anlamda kırarak su kaçağı tespit yöntemidir. Artık günümüzde bu şekilde su kaçağı tespiti yapılmamaktadır. Günümüzde su kaçağı tespiti makine ile yapılmaktadır. Gelişmiş bilgisayarlı su kaçağı bulma cihazları su kaçağına nokta tespiti yapılmaktadır. Cihazlarla su kaçağı nasıl yapılır ? Cihazın özelliğine göre akustik dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapılır. Termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılır. Kanal görüntüleme makinesi ile su kaçağı tespiti yapılır. Bu cihazlarla su kaçağı tespiti makinenin özelliğine göre değişik yöntemleri vardır.

Kanal Görüntüleme

Günümüzde oluşan su kaçaklarının iki nedeni olmaktadır. Birincisi temiz su kaçakları ikincisi ise pis su giderlerinden oluşan su kaçaklarıdır. Peki, pis su giderlerinde oluşan su kaçaklarını bulmak nasıldır. Önceki zamanlarımızda dairenizde su kaçakları oluştuğu zaman mantık yürütülerek belli başlı yerleri kırarak aranırdır. Su kaçakları günümüzde temiz su tesisatından oluştuğunda dinleme cihazlarıyla bulmak mümkündür. Peki, atık su giderlerindeki oluşan su kaçaklarını nasıl bulunur derseniz onun içinde bir kanal görüntüleme cihazı vardır. Bu kanal görüntüleme cihazıyla pis su giderlerinde oluşan çatlak pimaş conta sıyırması ters meyil gibi hataları görmemiz mümkündür. Peki, bu kanal görüntüleme cihazına nasıl başvurulur.

Su tesisatçısı olarak tüm sıhhi tesisat işleri vede cihazla su kaçağı tespiti yapılır.Cihazla su kaçağı tespiti sadece cihaz değildir. Su kaçağı tespiti yapan su tesisatçısı yada bu işi kendine meslek edine kısacası cihaza kullanack olan kişinin deneyimi önemlidir. Bu işi en iyi yapacak olan kişi yine su tesisatçısıdır. Nede olsa su tesisatının yapılışı su kaçağı olaçağı yri en azında tahmin eder ve de orada cihazın yardımı ile su kaçağını tespit eder.

Öncelikle su kaçağı nasıl olduğunu nasıl anlaşılır. En süprüzü günün her hangi bir saatinde siz arıyarak yada zili çalarak komşu sizi evde bizim banyoya su damlıyor demesi ile su kaçağı bulma maratonu başlamıştırdır. Su kaçağı nasıl tespit edilir yada diğer bir adı ile su kaçağı nasıl anlaşışır.